Kwalifikacje

Przekuwam różnorodność ludzi w efekty zespołu! – to zawodowe motto Moniki. Jako konsultant międzykulturowy i trener przywództwa Monika projektuje i realizuje rozwiązania w zakresie przywództwa, kultury i rozwoju organizacji. Szkoli i doradza kadrze kierowniczej różnych szczebli. Prowadzi szkolenia dla trenerów w obszarze treningu międzykulturowego i treningu dla menedżerów. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje międzynarodowe środowisko korporacyjne (Hewlett-Packard, Nokia Siemens Networks, General Electric, Ernst&Young), mniejsze przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe, co stanowi bezcenną bazę do zrozumienia potrzeb klientów pochodzących z różnych sektorów. Międzynarodowy wymiar jej pracy jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do wiedzy Moniki jako eksperta we współpracy międzykulturowej i dynamiki w wirtualnych zespołach.

 

Międzykulturowo, Monika rozpoczęła naukę w 1999 roku w Finlandii i kontynuowała projektem badawczym w Niemczech oraz podwójnym magistrem w Polsce (Zarządzanie: Zarządzanie Ludźmi oraz Socjologia: Kultura, Komunikowanie, Media). Jej edukacji towarzyszyła działalność na rzecz organizacji pozarządowych (Nordic Network of Intercultural Communication, Young SIETAR, Porozumienie Europy Środkowo-Wschodniej „Słonecznik”), artykułów i książki „Szok kulturowy. Przyczyny. Konsekwencje. Przeciwdziałanie.” Wszystkie te doświadczenia zaowocowały tworzeniem i prowadzeniem szkoleń nt konkretnych kultur, rozwijających wrażliwość międzykulturową oraz rolą rolą Prezes SIETAR Polska – Society for Intercultural Education, Training, and Research, polskiej części globalnej sieci organizacji SIETAR. Szacunek dla dokonań Moniki i całego Zarządu wyrazić może przyznane w głosowaniu na koniec kadencji Moniki bezterminowe honorowe członkostwo w SIETAR Polska.

 

Podczas projektów rozwojowych Monika stawia na otwarty kontakt i koncentruje się na uczestnikach. W wydaniu Moniki szkolenie to aktywny trening uwzględniający wiedzę, zachowania i emocje. Ceniona jest za otwarte podejście, absolutne skupienie na uzgodnionych celach treningu i umiejętność tworzenia dobrej atmosfery w pracy. Obecnie rozwija te elementy wspierając zespoły pracujące w formie warsztatowej oraz w projektach coachingowych.

 

Oprócz tytułu magistra Zarządzania i magistra Socjologii, Monika jest licencjonowanym konsultantem Intercultural Readiness Check, Virtual Performance Assessment®, Siły i Odporności Psychicznej (Mental Toughness) MTQ48, Stylów Myślenia i Działania FRIS®, jungowskiego Extended DISC® oraz Profiler®. Ukończyła Akademię Mistrzów Treningu (GT Mentor), kurs moderacji wirtualnych grup (Nomadic IBP Holandia) i zaawansowany program ROZVIYAK – Małopolska Szkoła Trenerów Organizacji. Monika współtworzy publikacje o współpracy poprzez kultury i granice, takie jak ” Building Cultural Competence: Innovative Activities and Models”, „Performance Through Relationships. Towards a Cohesive Virtual Intercultural Team,” “Leading a Virtual Intercultural Team. Implications for Virtual Team Leaders.”, czy “Cooperation through diversity – communication tools in a virtual work environment”. I jeszcze… marzy, że pewnego dnia zrealizuje swój doktorat na temat zaangażowania w wirtualnych zespołach.

Mieszkała w Finlandii i Niemczech, pracuje w języku polskim, angielskim i niemieckim. Jako trener i coach pracowała w 14 krajach: Polska, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Belgia, Hiszpania, Czechy, Słowacja, Łotwa, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Chorwacja oraz Maroko – oprócz tego prowadziła także wirtualne sesje dla uczestników z całego świata. Wolny czas spędza na rowerze lub na pieszych wędrówkach po zakątkach Dolnego Śląska.